KIG IND
Nørager Kultur-
og Medborgerhus

Kunstudstillinger


Tidligere udstillinger
2003:
Bodil Madsen, Hobro,  Irma Mejlby, Rørbæk og Kaj Aage Pedersen, Nørager.

2004:

Johanne Pallisgaard, Gandrup og Vibeke Leighton, Nørhalne.
Maritta Møller Madsen, Kongerslev og Birthe Nielsen, Døstrup.
Martha og Hans Øland, Nørager og Anni Pedersen, Øslev.
Elevudstilling fra Sortebakkeskolen i Nørager.
Gitte Giehm, Aalborg og Lotte Kjølby Laursen, Hjørring.

2005:

Katja Herrig, Aarhus og Hanne Kathrine Krogstrup, Aalborg.
Yvonne Hansen, Hobro og Patrick Kudsk, Nørager.
Annette Andersen, Hvilsom og Karen Dalum, Aalborg.
Marlene Holm, Nibe og Eva Christensen, Hadsund.
Marianne Hansen, Overlade og Mette Mikkelsen, Vrå.

2006:

Berit Langballe og Henrik Langballe, Asferg.
Kirsten Lunddorf, Hvornum og Inger Fonager, Klarup.
Ditte Jacobsen, Ladelund.   Mona Hjelm, Farsø.
Mona Thy, Vejle.   
Lone Hedegaard, Auning på Djursland. 
Lone Hagedorn, Øster Uttrup. 

2007:
Pernille Aaquist, Randers.  
Jes Vestergaard, Tylstrup. 
Birgith S. Bisgaard, Vejle.  
Margit Plougstrup, Vodskov.  
Louisa Daubjerg Hansen, Stine Ulrich og Natalia Ozerova Pedersen. 
Ulla Laier, Beder.  
Solveig Weiss, Aalborg.
Anna Marie Sørensen, Aabybro. 
Trine Skovsgaard, Pandrup. 

2008:
Ann Wahlberg, København. (Se omtale!)
Gitte Rohde, Sundstrup.  (Se omtale!)
Marianne E. Hansen, Overlade. (Se omtale!)
Glenni Andersen, Aalborg.  (Se omtale!)
Vibeke Solhøj Nebel, Skrødstrup. (Se omtale!)
Annette Gerlif, Viborg.  (Se omtale!)
Kurt Kirkbak, Dronninglund.  (Se omtale!)
Mette Koldkjær, Løkken. (Se omtale!)
Søren Christensen, Nørager.
Poul Esting, Stubbekøbing. (Se omtale!)
Ellen Badstue, Aalborg. (Se omtale!)
Hanne Sixhøj, Brabrand.  (Se omtale!)
Mette Lykkegaard Søskov, Brønderslev.  (Se omtale!)

2009:
Johanne Pallisgaard, Gandrup (Se omtale!)
Dorte Visby, Lønstrup.  (Se omtale!)
Helle Faurholt Kroer.  (Se omtale!)
Laila Carlsen.  (Se omtale!)

Margrethe Christensen, Vodskov.  (Se omtale!)
Anne Flohr, Lillevorde.  (Se omtale!)

Karin Hermansen, Arden.  (Se omtale!)
Lena Gade, Ø. Hornum.  (Se omtale!)

Tine Lilholt, Skørping.  (Se omtale!)
Preben Toft Madsen, Jerslev.  (Se omtale!)


2010:
Lisbeth Gjørtz Fast, Aalborg  (Se omtale!)

Anni Gamborg, Ullits   (Se omtale!)
Jette Nørregaard, Ebeltoft   (Se omtale!)

Ann Sigh, Viborg. (Se omtale!)
Kirsten Olesen, Hjørring (Se omtale!)

Gitte Hededal Hansen, Ladelund. (Se omtale!)
Kirsten Glarbo, Saltum.  (Se omtale!)

Kirsten-Marie Hedeland.  (Se omtale)
Tina Koch.  (Se omtale)
Katja Kreiner.  (Se omtale)

2011:
Marianne Vikkelsø, Odder.  (Se omtale)
Alice Overgaard, Suldrup.   (Se omtale)
Egon Lehmann Mikkelsen, Børkop.  (Se omtale)
Ulla Aaen, Blokhus.  (Se omtale)
Jeannie Bolund, Silkeborg.  (Se omtale)
Pia Krarup, Brønderslev.  (Se omtale)
Kirsten og Harald Zobbe, Spøttrup.  (Se omtale)

Hanne Busch, Vejle.  (Se omtale)
Henning Christensen, Vodskov.  (Se omtale)
Christina Weldingh, Aalborg.  (Se omtale)

2012:
Lambert Mortensen, Vodskov (Se omtale)
Gitte Klarup Andersen, Skørping (Se omtale)

Jane Wieben, Skørping (Se omtale)
Lone Nielsen, Gravlev  (Se omtale)
Marian Kjølhede Ravn  (Se omtale)

Tina Aagaard, Aalborg (Se omtale)
Helle Skov, Gug (Se omtale)

Mette Enevold Pinstrup, Arden (se omtale)
Jette Dodensig, Tendrup (Se omtale)

2013:
Ulla Laier, Beder            (Se omtale)

Mette Lykkegaard Søskov, Brønderslev (Se omtale)
Erik Boye, Støvring.  (Se omtale)
Arne Kjærsgaard, Terndrup.  (Se omtale)

Birgith Villadsen, Thyholm  (Se omtale)
Tine Faurholt, Nibe   (Se omtale)
Marlene Korsgaard, Brønderslev.  (Se omtale)

Johanne Pallisgaard, Gandrup.  (Se omtale)
Lis Tulstrup Petersen, Suldrup.  (Se omtale)
Mette Mikkelsen, Vrå.  (Se omtale)

2014:
Melaine Christensen, Viborg  (Se omtale)

Birgit Kvorning, Løgstrup  (Se omtale)
Zofia Karen Enevoldsen, Aarhus (Se omtale)
Else Kørschen, Lemvig.  (Se omtale)
Lene Purkær Stefansen, Svenstrup.  (Se omtale)

Sommerudstilling lokale kunstnere (Se omtale)
Ulla Gammelgaard, Fårup  (Se omtale)
Helene Stigel, Skive     (Se omtale)
Poul Christensen, Halvrimmel  (Se omtale)
Joan Odgaard, Kjellerup  (Se omtale)

2015:
Dorthe Kærgaard, Thyholm   (Se omtale)
Gitte Haggren Jensen, Nørholm  (Se omtale)

Henrik Langballe, Asferg, Faarup  (Se omtale)
Bonnie Rasmussen, Hobro     (Se omtale)
Henning Hansen, Aalborg      (Se omtale)

Gitte Rohde, Skals               (Se omtale)
Birgitte Gøje Hansen, Viborg (Se omtale)          

Mona Winther Sørensen,         (Se omtale)
Emma Sigaard, Hammershøj   (Se omtale)

2016:
Mogens Nielsen, Hobro       (Se omtale)
Annette Wie, Nibe             (Se omtale)
Christian Sundgaard, Tjele (Se omtale)
Laura Larsen, Åbybro         (Se omtale)
Claus Brøndum Sørensen     (Se omtale)
Jette Abildgaard, Klokkerholm (Se omtale)
Kvinder ved Limfjorden      (Se omtale)
Kunstskolen "Bifrost", Randers(Se omtale)

2017:
Else Ibsen, Hals                  (Se omtale)
Birgit Nørgaard Hansen       (Se omtale)

Helle Kroer, Aalborg          (Se omtale)
Karin Røjkjær                    (Se omtale)
Sommerudstilling 17         (Se omtale)
Lise Christiansen             (Se omtale)
Tina Hougaard                  (Se omtale)
Lise Duun
Jette Malland